Dá sa to rýchlo aj bez bolesti
Jedným zo spôsobov odstránenie kŕčových žíl, je aj možnosť liečby laserom https://www.venasum.com/operacia-krcovych-zil-laserom/. Laser som si na vlastnej koži vyskúšala i ja, no a za mňa by som ho jednoznačne odporúčala. Je síce pravda, že som nemala možnosť vyskúšať iné druhy zákrokov, no keďže mám asi tak päť kamarátok, ktoré majú problémy s kŕčovými žilami tiež, tak si viem urobiť aspoň nejakú ti predstavu. Jedna z nich šla pod skalpel, teda absolvovala chirurgické odstránenie žíl, druhá má za sebou skleroterapiu a tretej kŕčové žily odstránili biologickým lepidlom. No a tu je moje malé porovnanie týchto spôsobov odstránenia kŕčových žíl na nohách.
Z toho, čo som mohla vidieť u svojich kamarátok, môžem jednoznačne povedať, že skalpel, teda chirurgické odstránenie kŕčových žíl, patrí medzi tie najnepríjemnejšie a dovolím si povedať, že i najnebezpečnejšie spôsoby. Po tom, ako jej žily odstránili, musela kompresné pančuchy nosiť ešte pol roka a ani po tejto dobe nebola úplne fit. Je pravda, že sa u nej veci trochu skomplikovali takže rekonvalescencia nemala úplne klasický priebeh, no i napriek tomu by som povedala, že liečba bola dosť dlhá a nepríjemná.
Spomínaná kamarátka číslo dva podstúpila skleroterapiu. V jej prípade si dovolím povedať, že to nebolo až tak hrozné, čo potvrdila i ona. Nohy mala v poriadku asi tak dva mesiace po zákroku. Keď však videla mňa, po odstránení žíl laserom, jednoznačne povedala, že by podstúpila radšej tento typ zákroku. Ja som totiž pančuchy nosiť nemusela, do roboty sa vrátila ihneď po zákroku a taktiež som sa mohla bez problémov hýbať, teda športovať. Neobjavili sa u mňa žiadne komplikácie, netrápili ma bolesti a na nohách mi po kŕčových žilách neostala ani stopa. Chcem podotknúť, že kompresné pančuchy som predsa len nejaký týždeň nosila. Ako som povedala, nemusí sa to, no istota je istota. Okrem toho som nepociťovala už žiadne obmedzenia.